VINGA x TGL hand care gift set
From
€22.95
| Unitprice | €22.95 |
|---|---|
| Net total: | €22.95 |
| Gross total: | €27.31 |
Product number:
A23-TGL10143033
Inventory:
Product information "VINGA x TGL hand care gift set"
Silky smooth hands, every day. Take care of your hands with this beautifully scented unisex set, featuring two 200 ml bottles of hand soap and hand lotion. With the warm, zesty aroma of black pepper, ginger and pomelo it leaves your hands feeling smooth and subtly fragranced. A touch people will remember. Vegan, paraben-free formulas enriched with argan oil and vitamin E provides a soft and nourished feel. Elegantly packed in a giftbox in cream white and black. Bottles made from 100% recycled plastic.
| Colour: | white, black (± PMS Cream white/ ± PMS Black) |
|---|---|
| Brand: | Vinga |
| Customs Tariff Number: | 3401300000 |
| Custom sleeve possible: | Yes |
| Height: | 180mm |
| Length: | 180mm |
| Material: | RPET |
| OuterCartonDimension: | 37 x 55 x 40 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 30 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 19.5 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 19.1 |
| Outer carton dimensions: | 37 x 55 x 40 cm |
| Packaging Information: | Gift box |
| Weight: | 475g |
| Width: | 80mm |
Login