VINGA x TGL body care gift set
From
€34.95
| Unitprice | €34.95 |
|---|---|
| Net total: | €34.95 |
| Gross total: | €41.59 |
Product number:
A23-TGL10143022
Inventory:
Product information "VINGA x TGL body care gift set"
Lets turn every shower or bath into a luxurious ritual. This 3-piece unisex set includes 200 ml tubes of body wash, body scrub and body lotion, crafted to nourish your skin from head to toe. Infused with the warm, zesty aroma of black pepper, ginger and pomelo it leaves your skin feeling smooth, refreshed and subtly fragranced. The vegan, paraben-free formula with argan oil and vitamin E provides a soft and nourished feel. Elegantly packed in a giftbox in cream white and black. Tubes made from sugarcane-based plastic.
| Colour: | white, black (± PMS Cream white/ ± PMS Black) |
|---|---|
| Brand: | Vinga |
| Customs Tariff Number: | 3401300000 |
| Custom sleeve possible: | Yes |
| Height: | 219mm |
| Length: | 309mm |
| Material: | RPET |
| OuterCartonDimension: | 39 x 39 x 17 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 6 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 6.7 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 6.2 |
| Outer carton dimensions: | 39 x 39 x 17 cm |
| Packaging Information: | Gift box |
| Weight: | 724g |
| Width: | 65mm |
Login