VINGA x TGL body and hand care gift set
From
€22.95
| Unitprice | €22.95 |
|---|---|
| Net total: | €22.95 |
| Gross total: | €27.31 |
Product number:
A23-TGL10143011
Inventory:
Product information "VINGA x TGL body and hand care gift set"
Nurture body, hands and mind. This unisex scented set includes four 100 ml bottles: body wash, body lotion, hand soap and hand lotion. With the warm and zesty aroma of black pepper, ginger and pomelo, this body and hand care set delights the senses and adds a visually appealing touch to your bathroom. Vegan, paraben-free formulas enriched with argan oil and vitamin E leaves skin soft and nourished. Elegantly packed in a gift envelope in cream white and black. Bottles made from 100% recycled plastic.
| Colour: | white, black (± PMS Cream white/ ± PMS Black) |
|---|---|
| Brand: | Vinga |
| Customs Tariff Number: | 3401300000 |
| Custom sleeve possible: | Yes |
| Height: | 190mm |
| Length: | 290mm |
| Material: | RPET |
| OuterCartonDimension: | 31 x 50 x 22 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 6 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 3.9 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 3.6 |
| Outer carton dimensions: | 31 x 50 x 22 cm |
| Packaging Information: | Gift box |
| Weight: | 492g |
| Width: | 90mm |
Login