VINGA Story of wine
From
€14.95
without imprint
| Unitprice without imprint | €16.90 |
|---|---|
| Net total: | €16.90 |
| Gross total: | €20.11 |
Product number:
A23-V2630013
Inventory:
Product information "VINGA Story of wine"
Embark on a sophisticated journey with the Story of Wine set, elegantly packed in a gift box that resembles a classic book. This set includes a waiter's corkscrew, a silicone bottle top to keep your wine fresh longer, and a drop stopper for drip-free pouring. The unique packaging not only protects your tools but also tells a captivating story of wine, making it a perfect gift for wine enthusiasts. The giftbox is crafted from FSC® certified paper.
| Colour: | off white (± PMS 7527 off white) |
|---|---|
| Brand: | Vinga |
| Compliance: | Bisphenol A free materials used, Conform Food safe directive 1935/2004/EC & 2020/1245, Restricted in Stockholm Convention, EU/UK PoPs Regulation, REACH Regulation (EC) No. 1907/2006, total fluorine less than 50 ppm |
| Customs Tariff Number: | 8210000000 |
| Custom sleeve possible: | Yes |
| Gift wrapping: | Yes |
| Height: | 35mm |
| Length: | 165mm |
| Material: | Stainless steel, Wood |
| OuterCartonDimension: | 36 x 28 x 46 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 48 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 12.7 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 12.1 |
| Outer carton dimensions: | 36 x 28 x 46 cm |
| Packaging Information: | Polybag and bulk |
| Weight: | 241g |
| Width: | 125mm |
Login