VINGA Story of mocktail
From
€17.95
without imprint
| Unitprice without imprint | €20.30 |
|---|---|
| Net total: | €20.30 |
| Gross total: | €24.16 |
Product number:
A23-V2630105
Inventory:
Product information "VINGA Story of mocktail"
Dive into the vibrant world of mocktails with the Story of Mocktail set, elegantly packed in a gift box that resembles a classic book. This set includes a wooden muddler in FSC®certified acacia, a stainless steel jigger, and a swirled bar spoon, all designed to help you craft the perfect drink. The unique packaging not only protects your tools but also helps you to create you own fun and delicious mocktails, making it an ideal gift for any mixology enthusiast. The giftbox is crafted from FSC® certified paper.
| Colour: | blue (± PMS blue) |
|---|---|
| Brand: | Vinga |
| Certificates: | FSC |
| Compliance: | Bisphenol A free materials used, Conform Food safe directive 1935/2004/EC & 2020/1245, Restricted in Stockholm Convention, EU/UK PoPs Regulation, REACH Regulation (EC) No. 1907/2006, total fluorine less than 50 ppm |
| Customs Tariff Number: | 8215201000 |
| Custom sleeve possible: | Yes |
| Eco: | Yes |
| Ecological Information: | FSC claim: FSC 100% |
| Gift wrapping: | Yes |
| Height: | 49mm |
| Length: | 310mm |
| Material: | Stainless steel, Wood |
| OuterCartonDimension: | 58 x 33 x 41 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 24 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 13.3 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 12.7 |
| Outer carton dimensions: | 58 x 33 x 41 cm |
| Packaging Information: | Polybag and bulk |
| Weight: | 520g |
| Width: | 144mm |
Login