VINGA Out of office hand fan
From
€2.95
without imprint
| Unitprice without imprint | €3.33 |
|---|---|
| Net total: | €3.33 |
| Gross total: | €3.96 |
Product number:
A23-V4532625
Inventory:
Product information "VINGA Out of office hand fan"
Stay cool with this portable hand fan. Featuring the playful ‘Out of office’ message, it’s a fun reminder that it’s time to relax. Perfect for the beach, poolside, or on any hot summer day. This fan combines functionality with charm. Crafted from FSC® certified bamboo and polyester.
| Colour: | navy, white (± PMS 19-4027 TCX/ ± PMS White) |
|---|---|
| Brand: | Vinga |
| Certificates: | FSC |
| Compliance: | Conform Formaldahyde directive EN 14184-1, Conform PCP content directive 1999/51/EC, Total Arsenic content, REACH Annex XVII, Entry 19, Not Detected |
| Customs Tariff Number: | 6603200000 |
| Eco: | Yes |
| Ecological Information: | FSC claim: FSC Mix |
| Height: | 25mm |
| Length: | 430mm |
| Material: | FSC® bamboo |
| OuterCartonDimension: | 47 x 33 x 26 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 250 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 9 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 8.8 |
| Outer carton dimensions: | 47 x 33 x 26 cm |
| Packaging Information: | Polybag and bulk |
| Weight: | 35g |
| Width: | 230mm |
Login