VINGA Montreux lantern
From
€22.95
| Unitprice | €25.95 |
|---|---|
| Net total: | €25.95 |
| Gross total: | €30.88 |
Product number:
A23-81999
Inventory:
Product information "VINGA Montreux lantern"
Lantern in an industrial-inspired design with straight lines. A handle made of soft imitation leather, simple steel profiles and a glass cylinder. Simple construction that looks good wherever it is placed.
| Colour: | black (± PMS Black) |
|---|---|
| Brand: | Vinga |
| Compliance: | Conform Cadmium directive 91/338/EC, Conform the U.S. lead content, Conform PAHS content in Reach & ZEK 01-4-08, Conform Phtalate content, Free from short- and medium-chain chlorinated paraffins |
| Customs Tariff Number: | 9405500090 |
| Custom sleeve possible: | Yes |
| Gift wrapping: | Yes |
| Height: | 130mm |
| Length: | 175mm |
| Material: | Iron, Glass |
| OuterCartonDimension: | 34 x 29 x 39 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 8 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 5.4 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 4.6 |
| Outer carton dimensions: | 34 x 29 x 39 cm |
| Outlet: | Yes |
| Packaging Information: | Gift box |
| Weight: | 456g |
| Width: | 130mm |
Login