SINN - Recycled cotton sports bag
From
€3.13
without imprint
| Unitprice without imprint | €3.13 |
|---|---|
| Net total: | €3.13 |
| Gross total: | €3.72 |
Product number:
A36-MO2550-85
Inventory:
Product information "SINN - Recycled cotton sports bag"
Duffle, sports or travel bag with zippered side compartment and zippered inner pocket in 320 gr/m² recycled cotton (80%) and recycled polyester (20%) with long handles.
| Colour: | French Navy |
|---|---|
| Brand: | midocean |
| Country of Origin: | IN |
| Customs Tariff Number: | 4202 9291 |
| Height: | 250mm |
| Length: | 500mm |
| Material: | RPET-Recycled Cotton |
| OuterCartonDimension: | 60 x 45 x 30 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 40 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 13.5 |
| Outer carton dimensions: | 60 x 45 x 30 cm |
| Width: | 250mm |
Login