CHIPPEWA - A5 notebook with hard cover
From
€1.15
without imprint
| Unitprice without imprint | €1.15 |
|---|---|
| Net total: | €1.15 |
| Gross total: | €1.37 |
Product number:
A36-MO2603-09
Inventory:
Product information "CHIPPEWA - A5 notebook with hard cover"
A5 notebook with hard cover made of 20% tea grounds, 30% cork and 50% polycotton cloth. Casebound.160 lined recycled paper pages (80 sheets/70gsm). Matching elastic closure strap and ribbon page-marker.FSC®-certified
| Colour: | Green |
|---|---|
| Brand: | midocean |
| Country of Origin: | CN |
| Customs Tariff Number: | 4820 1030 |
| Height: | 208mm |
| Length: | 133mm |
| Material: | Recycled Paper |
| OuterCartonDimension: | 36 x 30 x 24 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 50 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 12.5 |
| Outer carton dimensions: | 36 x 30 x 24 cm |
| Width: | 12mm |
Login