BRETA - A5 recycled notebook
From
€0.98
without imprint
| Unitprice without imprint | €0.98 |
|---|---|
| Net total: | €0.98 |
| Gross total: | €1.17 |
Product number:
A36-MO2118-10
Inventory:
Product information "BRETA - A5 recycled notebook"
A5 notebook with soft recycled PU (81% recycled polyester and 19% PU) cover. Casebound. 160 lined pages (80 sheets recycle papers). Matching elastic closure strap and ribbon bookmark. Expandable inner pocket in the back.FSC®-certified
| Colour: | Orange |
|---|---|
| Brand: | midocean |
| Country of Origin: | CN |
| Customs Tariff Number: | 4820 1030 |
| Height: | 10mm |
| Length: | 208mm |
| Material: | Recycled PU |
| OuterCartonDimension: | 33 x 32 x 24 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 50 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 11 |
| Outer carton dimensions: | 33 x 32 x 24 cm |
| Width: | 140mm |
Login