BOAT - Floating cork key ring
From
€0.34
without imprint
| Unitprice without imprint | €0.34 |
|---|---|
| Net total: | €0.34 |
| Gross total: | €0.40 |
Product number:
A36-MO6161-03
Inventory:
Product information "BOAT - Floating cork key ring"
Oval floating cork key ring with braided rope. The compressed cork material will keep your keys floating safely when they accidentally drop in the water. A must-have item for people who like to spend time on the water. The braided rope with metal closing gives it a luxurious and nautical look. Cork is a natural material, due to its structural nature and surface porosity the final print result per item may have deviations. FSC®-certified
| Colour: | Black |
|---|---|
| Brand: | midocean |
| Country of Origin: | CN |
| Customs Tariff Number: | 7326 2000 |
| Height: | 15mm |
| Length: | 90mm |
| Material: | Stainless Steel |
| OuterCartonDimension: | 50 x 24 x 30 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 300 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 6.3 |
| Outer carton dimensions: | 50 x 24 x 30 cm |
| Width: | 40mm |
Login