BAY - Tritan Renew™ bottle 650 ml
From
€2.86
without imprint
| Unitprice without imprint | €2.86 |
|---|---|
| Net total: | €2.86 |
| Gross total: | €3.40 |
Product number:
A36-MO6961-22
Inventory:
Product information "BAY - Tritan Renew™ bottle 650 ml"
Drinking bottle in Tritan Renew™ which is BPA free with PP foldable mouth piece. Leak-free. Capacity: 650 ml. This product is derived from 50% waste plastic using ISCC certified mass balance.
| Colour: | Transparent |
|---|---|
| Brand: | midocean |
| Country of Origin: | CN |
| Customs Tariff Number: | 3924 9000 |
| Height: | 240mm |
| Material: | Tritan |
| OuterCartonDimension: | 40 x 37 x 27 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 20 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 4 |
| Outer carton dimensions: | 40 x 37 x 27 cm |
| Width: | 65mm |
Login