BATUMI GLASS - Double wall glass bottle 420ml
From
€3.86
without imprint
| Unitprice without imprint | €3.86 |
|---|---|
| Net total: | €3.86 |
| Gross total: | €4.59 |
Product number:
A36-MO9420-22
Inventory:
Product information "BATUMI GLASS - Double wall glass bottle 420ml"
Double wall in high borosilicate glass bottle and bamboo lid with tea infuser. Capacity: 400 ml. Bamboo is a natural product, there may be slight variations in colour and size per item, which can affect the final decoration outcome. Leak free. Laser engraving is not possible on borosilicate glass.
| Colour: | Transparent |
|---|---|
| Brand: | midocean |
| Country of Origin: | CN |
| Customs Tariff Number: | 7013 4910 |
| Height: | 230mm |
| Material: | Glass High Borosilicate |
| OuterCartonDimension: | 40 x 40 x 26 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 25 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 15.36 |
| Outer carton dimensions: | 40 x 40 x 26 cm |
| Width: | 70mm |
Login